September 30 2022
1664548105250

Watzenrode спільно з Imsat працює над проектом нового цементного терміналу

Незважаючи на складну ситуацію, компанія CRH все ж вирішила інвестувати в Україну, відновивши проект з будівництва цементно-пакувального комплексу. CRH є провідним виробником цементу в Україні. На фоні зруйнованої внаслідок військових дій інфраструктури об’єкт стане стратегічним не тільки для Клієнта, а й для Київської області, оскільки найближчим часом забезпечить цементною продукцією підвищений попит покупців, в тому числі за рахунок програми реконструкції.

Проект нового цементного терміналу в Києві планувалося розвивати в два етапи. На 1 етапі на цементний термінал надходить до 450 тис. тонн цементу залізничним транспортом з різних існуючих заводів CRH. Далі 450 тис. тонн цементу розвантажуються і транспортуються до приймальних силосів. Ця група процесів включає в себе обробку і розвантаження хоперів-цементовозів і транспортування цементу в силоси для зберігання. Розміри силосів враховують різні види цементу, нерівності в системі постачання і дозволяють зберігати 4 000 тонн цементу. Силоси для цементу повністю зварені, щоб забезпечити цілісність конструкції та уникнути будь-яких потенційних викидів пилу в майбутньому. Під час фасування цемент витягується з силосів, дозується за допомогою шибера і транспортується на зберігання до систем завантаження вантажівок. Спочатку матеріал транспортується з силосів для зберігання до елеватора, а звідти до верхніх 200-тонних бункерів. Мета цих бункерів – забезпечити певну гнучкість і буфер між силосами та пакувальним заводом або системами завантаження вантажівок. Всі системи транспортування цементу герметичні, а система завантаження вантажівок автоматизована. Лінія пакування та укладання на піддони має номінальну продуктивність 100 т/год (4 000 мішків по 25 кг цементу в мішку) і розташована в новому складському приміщенні. Після завершення всіх процесів сировина відправляється клієнтам у 25-кілограмових мішках з цементом або цементовозом. Під час другої фази додаються додаткові силоси та змішувальна установка, що дозволить здійснювати виробництво шляхом змішування на місці. Щорічні поставки по залізниці на термінал на цьому етапі збільшаться до 660 000 тонн.

Компанія Watzenrode виконала комплекс проектних робіт по металоконструкціям, архітектурній частині та системі опалення, вентиляції та кондиціонування. Проектування здійснювалося з використанням технологій BIM (Building Information Modeling). В рамках проекту “Будівництво цементно-пакувального комплексу” генеральному підряднику, компанії IMSAT S.A., надається постійна підтримка по авторському нагляду з метою ефективного регулювання процесу будівництва.